POSJETA MEDICINSKE SESTRE VRTIĆU

U odgojno-obrazovnoj skupini „Leptirić“ dana 22.03. 2019. godine u goste je došla Željka Gjurić, medicinska sestra iz Opće županijske bolnice Našice, ispred Hrvatske udruge medicinskih sestara (HUMS). Ovaj susret je organiziran kako bi se djeca upoznala sa zanimanjem medicinske sestre, čime se ona bavi i na koji način.

Nakon što je opisala djeci svoje zanimanje i neke od samih postupaka i situacija u radu, gospođa Željka prezentirala je kratko predavanje o higijeni i opasnostima na koje djeca uvijek trebaju paziti.

Djeci je pokazala dio sredstava s kojima radi pri svakodnevnom obavljanju posla: medicinske kape, zavoje, gaze, rukavice, zaštitne maske. Demonstrirala je kako se pravilno služi pojedinom opremom. U interakciji s djecom podijelila je nekolicinu uzoraka, da ih djeca i sama probaju primijeniti na njoj. Pomagala im je i objašnjavala postupke rada. Na ovom susretu gostovala su djeca iz skupine „Pčelica“. Po završetku aktivnosti djeca su svoju gošću nagradila crtežima koje su izradila za ovu prigodu.

Tekst i fotografije: Željka Moguš, odgojiteljica