Djeca odgojne skupine Vjeverice su se upoznavala s domaćim životinjama i poslovima na farmi. Najviše su se obradovala aktivnosti mužnje krave kojom su usvojili proces dobivanja mlijeka. Istovremeno su razvijali motoriku ruke, a vježbali su i strpljenje čekajući na red. Od likovnih aktivnosti posebno atraktivno je bilo precrtavanje sjena. Razne domaće životinje smo stavili na stol te pomoću sunca pronalazili njihovu sjenu .

Djeca odgojne skupine Sovice su obrađivala temu voće i povrće. Iako znamo da se s hranom ne igra poslužila nam je za pokuse kako bismo upoznali Arhimedov zakon. Istraživačke aktivnosti su obilježile tjedan voća i povrća jer su djeca samostalno izvodila zaključke i predviđala što će se dogoditi.

Boravak na zraku nam je bio zabavan, uz skupljanje pokošene trave i uređivanje dvorišta.

Kategorija