Domoljublje je važna stavka u odgoju i formiranju identiteta. Učimo djecu od najranije dobi ljubavi prema sebi, svojima bližnjima, ljudima općenito, prema svijetu te dakako i prema domovini. Tako smo i ove godine mi vrtićanci, najmlađi građani našeg grada na primjeren način obilježili Dan pobjede.

Tijekom tjedna, razgovaralo se o gradu, crtalo na temu grada, modelirali i crtali grbovi grada i republike,  slušala himna domovine i vrtića, modelirali suveniri koji bi mogli predstavljati naš grad, gradilo, slušalo priče o događajima iz 1991. Glavna aktivnost bila je danas, na sam Dan pobjede, kada smo odlaskom do spomen obilježja Uskrsla Hrvatska, molitvom i paljenjem svijeća poklonili se i odali počast poginulim braniteljima. Ovu internu svečanost uveličao je i roditelj iz naše vjerske skupine, hrvatski branitelj, gospodin Ivica Lovošević poželjevši djeci sretno djetinjstvo i život bez rata.

A mi današnjom aktivnošću poručujemo „Neka je vječna slava i hvala našim braniteljima!“

[Best_Wordpress_Gallery id=”48″ gal_title=”dan-pobjede-2017″]

Tekst i fotografije:

Marina Lazar, pedagoginja