U sklopu projekta Našička viteška priča – naša inspiracija skupine Bubamara, Pčelice i Šljiva posjetile su obiteljsko gospodarstvo gospođe Jasne Resler koja se bavi držanjem konja te već dvadesetak godina uživa u njihovoj ljepoti. Ispričala je djeci o brizi koja se ulaže u Iskru i Lunu, što jedu, kako održava i timari njihovu prekrasnu bijelu dlaku. Iskra je cijelo vrijeme bila vani dok je Luna provirila glavu i pozdravila nas iz svog boksa. Gospođi Jasni smo donijeli poslastice za konje, donaciju firme PANTO d.o.o.. Dobro smo se nasmijali jer je Iskra pokazivala nepovjerenje prema nepoznatoj namirnici. Ponuđenu mrkvu u slast je odmah pojela. Gospođa Jasna, po struci odgojiteljica, ispričala je djeci o važnoj ulozi konja kroz povijest. Osvrnula se na iskustvo osobnog jahanja, a konje sada drži samo zbog velike ljubavi, koju je naslijedila od djeda. Uz pomoć prijatelja Krune namjerava se i dalje baviti ovim prekrasnim hobijem.

Tim odgojiteljica koje realiziraju projekt: Martina Barišić, Draženka Marček, Valentina Vondrak, Dora Kurtek, Jadranka Lukavski, Ljiljana Fehir

Tekst: Jadranka Lukavski

Fotografije: Dora Kurtek