Jesenska svečanost za svu djecu matičnog i područnih vrtića trajala je dva dana, od 20.-21.listopada. Cijeli tjedan su se djeca pripremala za realizaciju različitih kreativnih radionica. Odgojiteljice su prezentirale duhovitu dramatizaciju „Zimski kaputić maloga ježa“. Svojim dolaskom u vrtić mališane je obišla i pozdravila Jesenka, a u područnim vrtićima ju je pratio sanjivi medo. Djeca su uživala u poklonima koje im je donijela, a to je bilo zdravo voće: kruške, jabuke i grožđe.

Inače, 20. listopada je i ekološki dan našega vrtića. To nije slučajno, s obzirom da  imamo Zelenu zastavu koju smo dobili za postignuća u ekološkom odgoju. Ekološka svijest i kultura se razvijaju kod djece već od prvih dana polaska u vrtić, kako bismo očuvali naše prirodno okruženje u kojem svakodnevno boravimo, živimo i radimo.

Tekst: Snježana Kanđera

Fotografije: J. Fišer, M. Lazar, S. Jančula, T. Barić, J. Kučić, M. Nemet