Ljubav prema Domovini, prema njenoj povijesti, kulturnim i moralnim vrijednostima i zahvalnost za slobodu koju uživamo njegujemo od najranije dobi. Ona počinje ovdje, u mjestu u kojem si rođen, u obitelji, vrtiću i prati nas na cijelom životnom putu. Danas više nego ikada postaje jasno da je njegovanje domoljublja od najranije dobi vrijednost koju trebamo ugrađivati u životni temelj svakog od nas.

Tako smo  danas, na 30-u obljetnicu, nizom sadržaja u skupinama obilježili današnji dan pobjede i već tradicionalno, u suradnji s Udrugom veterana domovinskog rata posjetili spomen obilježje Uskrsla Hrvatska, zapalili svijeće te se uz minutu šutnje i molitvu prisjetili svih onih koji su dali svoje živote za stvaranje naše domovine Hrvatske. Svečanosti se pridružio i gradonačelnik, gospodin Krešimir Kašuba te mediji koji su popratili ovaj, za vrtićance, vrlo svečan i poseban događaj.

Tekst i fotografije: M. Lazar