U skupini „Kruška“ uzbudljivo putovanje u svijet vida započelo je posjetom optike Oculus na poziv roditelja naše skupine. Djeca su u posjet stigla prepuna znatiželje i uzbuđenja spremna istražiti nove spoznaje o svojim očima. Djelatnice optike pripremile su niz interaktivnih aktivnosti kako bi djeci pomogle bolje razumjeti važnost očuvanja vida. Djeca su također imala priliku sudjelovati u simulaciji pregleda vida te upoznati različite alate potrebne za detaljan pregled očiju. Posjet optici Oculus bio je edukativan i zabavan doživljaj djeci. Kroz interaktivno i aktivno vođenje optometrista, djeca su stekla dublje razumijevanje važnosti brige o vlastitom vidu i održavanju zdrave navike u budućnosti.

Tekst i fotografije:

mag. praesc. educ. Valentina Stanković Dervić

mag. praesc. educ. Viktorija Vladika