Djeca su upoznala vrste prijevoznih sredstava kojima se prijevoze ljudi i tereti. Raznim edukativnim igrama i aktivnostima uvidjela su kako se koje vozilo kreće.

Iskoristili smo prometni poligon koji se nalazi u dvorištu vrtića za vožnju bicikala ili romobila koje su djeca donijela u vrtić, što im je bilo posebno zabavno. Ova aktivnost je imala značajnu ulogu u razvijanju koordinacije, ravnoteže i velikih mišićnih skupina kod djece. Važno je osvijestiti da će se u prometu susretati s različitim sudionicima te da treba biti oprezan prilikom sudjelovanja u prometu. Ovim strategijama pokušavamo podići na višu razinu stanje sigurnosti u cestovnom prometu te djelovati preventivno. Djeca su se zabavila i nešto novo naučila.

Fotografije i tekst:


Nera Knezović mag.praesc.educ.

Ljerka Herman mag.praesc.educ