Skupina Leptir posjetila je Gradsku knjižnicu Našice u obnovljenoj Vili Greger. Posjetu smo dogovorili u suradnji s majkom našeg dječaka, gđom. Marijom Buha.

Željeli smo djecu upoznati s novim prostorom knjižnice i potaknuti ih na ljubav prema pisanoj riječi. Knjižničarka Dunja Orehovac je djeci pročitala slikovnicu. Ravnateljica knjižnice Silvija Šokić darovala je djeci slikovnicu jer smo prva skupina koja je posjetila Dječji odjel i igraonicu.

Čitanje pomaže cjelokupnom razvoju djece, poboljšava pažnju, pamćenje, proširuje rječnik, razvija kritičko mišljenje, uvodi dijete u svijet mašte, zabavno je.

Djeca su oduševljena prostorom nove knjižnice, a uz naše suradnice Silviju Šokić i Mariju Buha posjeta je bila prava pustolovina.

Tekst i fotografije:

Suzana Minarek, odgojiteljica