Djeca starijih odgojnih skupina odgojiteljica Jasne Majer, Valentine Vondrak i Ivane Jukić susrela su se s djelatnicima Ravnateljstva civilne zaštite Osijek, predstavnicima policije, vatrogasaca i gorske službe za spašavanje te kroz razgovor i edukativnu animiranu prezentaciju aktivno sudjelovala u stjecanju znanja iz područja zaštite i spašavanja.

Cilj ove prezentacije bio je poučiti djecu o postupcima u slučaju da ih zatekne požar, potres, poplava ili druge nepogode, kao i opasnosti od mina.

Kako su djeci viđene aktivnosti već poznate, aktivno su sudjelovala u komunikaciji iznoseći svoja znanja i iskustva. Kroz prezentaciju podsjetili su se jedinstvenog europskog broja za hitne službe, 112.

Ovaj susret je zasigurno jedan u nizu lijepih događaja koji  će se tijekom godine provoditi u vrtiću.

Tekst: Jasna Majer, odgojiteljica savjetnica

Fotografije: Ivana Jukić, odgojiteljica