Odgojne skupine „Leptir“ i „Jabuka“, odgojiteljica Slavice Hettich i Suzane Minarek te Jadranke Lukavski i Ljiljane Fehir na današnji Dan policije posjetili su policajci u zajednici Jerko Bešlić i Stjepan Prišć .

 U interaktivnoj igri djeca su ponovila i proširila znanja o prometu, pravilima i opasnostima koje se mogu dogoditi u određenim prometnim situacijama. Naglasak su stavili na situacije u kojima su djeca sudionici u prometu kao suvozači i pješaci u pratnji roditelja, odgojitelja ili drugih starijih osoba. Razgovaralo se o potrebi nošenja kacige pri vožnji bicikla ili na motoru te pri rolanju i vožnji romobila. Tema razgovora bila je i važnost sjedenja u sjedalici na zadnjem sjedištu automobila.

Poseban doživljaj bilo je darivanje djeci reflektirajućih prsluka i privjesaka te odlazak na vrtićki prometni poligon gdje je upriličena vježba prelaska kolnika na označenoj zebri uz regulaciju prometa od strane policajca.

Po završetku aktivnosti uslijedio je dogovor za slijedeće doživljaje u suradnji s policijom u zajednici.

Tekst: Jadranka Lukavski, odgojitelj mentor

Fotografije: Suzana Minarek, odgojitelj