Djeca skupine „Kruška“ jedva su dočekala prve pahulje snijega kako bi uživala u zimskim radostima. Boravkom na zraku i igrom na snijegu djeca su osim fizičke spretnosti razvijala i razumijevanje za prirodu i okoliš istražujući sva svojstva i mogućnosti snijega.

Zimsku idilu prenijeli smo i u sobu dnevnog boravka. Zašto od nekog snijega možemo napraviti grudu, a od drugog ne? Zašto se snijeg topi? Kako nastaju pahuljice? Tko su Eskimi? Zašto polarnom medvjedu nije hladno? Na ta i mnoštvo drugih pitanja djeca su dobila odgovore listajuće različite enciklopedije, gledajuće edukativne filmove, učeći iskustveno kroz istraživačke aktivnosti. Novostečene spoznaje unose u simboličku igru te različite igre uloga.

Fotografije i tekst:  Viktorija Vladika, mag. praesc. educ.

                                   Valentina Stanković Dervić, mag. praesc. educ.